Rozwód - krok po kroku

Rozwód – krok po kroku

Warto przeczytać

Rozwód nigdy nie jest łatwy, ale są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby proces ten przebiegał bardziej płynnie. Poniżej przedstawiamy kroki do uzyskania rozwodu, które z całą pewnością usprawnią cały przebieg i pozwolą przetrwać pełne emocji chwile na sali sądowej w celu zakończenia związku małżeńskiego.

Ustal, czy spełniasz wymagania prawne dotyczące uzyskania rozwodu

Kiedy można złożyć pozew o rozwód? Jak potwierdza adwokat rozwody Częstochowa tak naprawdę zawsze, jeśli tylko jedna ze stron nie chce z różnych przyczyn trwać w związku małżeńskim. Przepisy polskiego prawa nie regulują zasad w ramach ograniczeń czasowych trwania małżeństwa.

Wybierz rodzaj rozwodu, który chcesz uzyskać

Istnieją dwa rodzaje rozwodów: sporny i bezsporny. W przypadku rozwodu spornego Ty i Twój małżonek będziecie musieli uzgodnić wszystkie warunki rozwodu, w tym opiekę nad dziećmi czy alimenty, bardzo często realizowane są również sprawy o podział majątku Częstochowa. W przypadku rozwodu bezspornego najlepiej uzgodnić wszystkie warunki rozwodu z wyprzedzeniem.

Złóż niezbędne dokumenty w sądzie

Będzie to zależało od rodzaju rozwodu. Zadbaj o to, aby pozew rozwodowy zawierał niezbędną dokumentację, w tym konieczne załączniki. O ich skompletowanie i dopełnienie potrzebnych formalności zadba adwokat, którego specjalizacją są rozwody. Kancelaria Częstochowa zatrudnia najlepszych ekspertów.

Doręczenie małżonkowi dokumentów rozwodowych

Informacja o złożonym pozwie rozwodowym dotrze również do drugiej strony. Nie martw się, zajmie się tym odpowiedni sąd.

Weź udział we wszelkich przesłuchaniach lub sesjach mediacyjnych wymaganych przez sąd

Zazwyczaj jest to wymagane tylko w przypadku spornego rozwodu. Jeśli rozwód ma być orzekany bez winy, porozumienie jest już ustalone i nie ma takiej potrzeby, aby sąd wymagał ich przeprowadzenia.

Postępuj zgodnie z ostateczną decyzją sądu

Po podjęciu przez sąd ostatecznej decyzji w sprawie rozwodowej należy upewnić się, że przestrzegane są wszystkie jego nakazy. Dotyczy to takich spraw jak podział majątku i ustalenia dotyczące opieki nad dziećmi.

Artykuł powstał na podstawie informacji merytorycznych użyczonych przez kancelariakowalski.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments