Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – czemu są tak kluczowe w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Prasóweczki

Testy koronawirus – dlaczego są tak duże w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają duże znaczenie w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, ponieważ właśnie na ich treści możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, którzy stanowią podobne objawy, ale mogące być produktem np. choroby czy innej choroby, nie będącej nic wspólnego z złym wirusem.

Właśnie do szpitala mogą trafić, jednak również osoby chore kiedy i te z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego kluczowe znaczenie ma wykonywanie jak największej miary testów, jeszcze tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są wygodne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i raport z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, a do tego dołączona jest więcej informacja i diluent (1-2 pracy na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów polega na granicy wykrycia przeciwciał IgM w terminie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po związku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co daje optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W terenie skuteczności działania testów określa się na 100% wiarygodność, a fałszywie dodatnie wyniki nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa istnieje od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne aktualnie na rynku to jedyne i najpraktyczniejsze narzędzie zezwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, jakie posiadały dostęp z chorymi lub nosicielami na istotne znaczenia jeżeli szuka o przeciwdziałanie powtarzaniu się wirusa na całym świecie, w niniejszym zarówno w Polsce. Wyniki egzaminów są na tyle szybko dostępne, aby móc nauczyć działanie chorujące na planu odizolowanie osób potencjalnie chorych czy będących dostęp z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu powtarzania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments